top of page

Günlük Tekne Turları

Gezi tekneleri ile Selimiye’ den her gün saat 10:00 ila 17:00 arasında demir alıp 3 ayrı rota seçeneğinden birini tercih edebilirsiniz. 

İncele
17.05.01_13.00.37_545x340_1.jpg

At Safari

Yakın çevrede yapılabilecek eğlenceli ve ilginç bir etkinlikte at safaridir. Marmaris yolu üzerinde bulunan Marmaris At Safari'nin düzenlediği 1,5 saatlik parkurda orman içinde, nehirde son derece eğlenceli geziler yapılıyor. 

image00030.jpeg

Özel Tekne Turu

Elia Boutique Hotel olarak, önceden talep edilmesi durumunda misafirlerimize özel tekne gezileri düzenleyebilir, tur rotalarını arzunuza göre düzenleyebiliriz. 

milas-euromos-antik-kenti-scaled.jpg

Tarihi Kalıntı Gezileri

Selimiye ve çevresinde bulunan köylerle, bu köylerin kendi bölgelerinde bulunan antik kalıntıları ve Muğla bölgesinin diğer doğal güzellikleri ile ilgili bilgiler sitemizin “Gezilecek Yerler” bölümünde sunulmuştur. Detaylı bilgi ve ulaşım alternatifleri için Elia Boutique Hotel ailesinden bilgi alabilirsiniz.

aa0b03cd-8de5-453b-bf41-2910b5614be6.JPG

Doğa Yürüyüşü

Yürüyüş rotası kendine özgü mimarisi ile çok sayıdaki köyden, el değmemiş koylardan, zeytin ve badem ağaçları ile dolu tepelerden ve irili ufaklı, kimisi sadece yürüyerek ulaşılabilen antik kentlerden geçiyor.

İncele

Günlük Tekne Turları

Gezi tekneleri ile Selimiye’ den her gün saat 10:00 ila 17:00 arasında demir alıp 3 ayrı rota seçeneğinden birini tercih edebilirsiniz. Gezi sırasında Hisarönü körfezinin 6-7 değişik koyunda tertemiz denize girme ve kara ulaşımı olmayan muhteşem koyları ve adaları görme imkanı bulacaksınız. Hisarönü Körfezi´nde günübirlik turlara katılırsanız, ilk durak "Kamelya Adası". Selimiye çıkışından itibaren çok ilginç bir kaya yapısına sahip tepeleri solunuzda bırakıp 45 dakika süren deniz yolculuğuyla ulaştığınız Kamelya adası sahili, yatların tercih ettiği içilesi temizlik ve berraklıkta bir denize sahip. Tekneler hareket ederek bir başka adaya, "Dişlice"ye de geçiyorlar. "Keşke daha önce görseydim" dedirttiren vahşi cazibeye sahip ada, denizden çıkmış diş diş görünümüyle adeta alt damağı andırıyor. Anıt kayalarla dolu, ortasından geçit veren ada, yıllar süren sarı-turuncu bazı yosun türleri ile kaplı renkli bir görünüm kazanmış. Ancak hatırlatmak gerekir ki, fotoğraf tutkunları yükseklere tırmanmak isterlerse lastik ayakkabı giyip çok dikkatli olmalılar. Günübirlik turlarda Kamelya ve Dişlice Adası´ndan başka "Antik Batık Mevkii", Balıkaşıran Bencik, İnbükü, Keçibükü, Orhaniye, Kızkumu, denizden görebileceğiniz yerler.

Doğa Yürüyüşü

Karia Yolu, Muğla ve Aydın illerini kapsayan Türkiye’nin en uzun mesafeli -820 km- trekking rotası. İsmini antik çağda bu bölgede yaşamış Karia medeniyetinden alan yürüyüş rotası kendine özgü mimarisi ile çok sayıdaki köyden, el değmemiş koylardan, zeytin ve badem ağaçları ile dolu tepelerden ve irili ufaklı, kimisi sadece yürüyerek ulaşılabilen antik kentlerden geçiyor.

Selimiye'ye yakın Karia Yolu parkurları:

  • Selimiye – Bayır Köyü – Turgut Şelalesi: 19,7 km

  • Selimiye – Taşlıca Köyü: 20,7 km

  • Bayır Köyü – Taşlıca Köyü: 18,0 km

  • Taşlıca Köyü – Tola: 18,3 km

  • Tola – Taşlıca Köyü: 20,3 km

  • Amos – Bayır Köyü: 15,1 km

  • İçmeler – Amos: 10,3 km

  • Turgut Şelalesi – Hisarönü: 18,9 km

bottom of page